Obsługa wynajmu

Strona główna » Obsługa wynajmu

Opieka, która uwolni Cię od mieszkaniowych obowiązków

Nie masz doświadczenia w prowadzeniu wynajmu? A może szukasz kogoś, kto odciąży Cię od codziennych powinności związanych z mieszkaniem, abyś miał więcej czasu dla siebie? Dzięki naszej pomocy będziesz mógł cieszyć się zyskiem bez wysiłku i stresu.

W ramach obsługi wynajmu Twojego mieszkania:

 • przygotowujemy plan wynajmu hybrydowego pozwalający zwiększyć zyski nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnego, samodzielnego wynajmu,
 • realizujemy kampanie marketingowe, aby przyciągnąć potencjalnych najemców,
 • rzetelnie weryfikujemy przyszłych najemców średnio- i długoterminowych we współpracy z zewnętrznym audytorem,
 • podpisujemy umowy z najemcami i pilnujemy terminów płatności,
 • w wynajmie krótkoterminowym na bieżąco dostosowujemy jego ceny do popytu, by zmaksymalizować zyski,
 • koordynujemy proces przekazywania i zdawania mieszkania,
 • w przypadku wystąpienia ewentualnych zniszczeń w mieszkaniu zobowiązujemy najemców do finansowej rekompensaty, następnie samodzielnie przeprowadzamy naprawy,
 • terminowo opłacamy rachunki i załatwiamy konieczne formalności m.in. z urzędami i spółdzielniami mieszkaniowymi,
 • prowadzimy prace konserwacyjne i usługi sprzątające pomiędzy kolejnymi wynajmującymi.

Ile kosztuje obsługa wynajmu mieszkania?

Za wsparcie w wynajmowaniu mieszkania pobieramy procentową prowizję od zysków. Wynosi ona między 11%, a 25% w zależności od rodzaju najmu. Możemy także zaoferować właścicielowi mieszkania gwarancję stałego czynszu, aby jego biznes był stabilnym źródłem dochodu na lata.

Obsługa wynajmu

Na właścicielach mieszkań na wynajem ciąży wiele obowiązków. Na szczęście nie muszą ich wykonywać osobiście. Obsługa wynajmu to usługa, która wychodzi naprzeciw najważniejszym potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów. Zapraszamy do współpracy – zajmiemy się zarządzaniem Twoim lokalem, abyś zyskał więcej czasu dla siebie.

Zarządzanie mieszkaniami na wynajem – najważniejsze zalety współpracy

Samodzielne zarządzanie wynajmem zajmuje wiele czasu, jest kosztowne i często trudne do pogodzenia z codziennymi obowiązkami. Chcesz wynająć swoje mieszkanie, ale brakuje Ci doświadczenia, mieszkasz daleko lub z innych powodów nie możesz sam się tym zajmować? Nie musisz rezygnować z dodatkowego dochodu! Wystarczy powierzyć te obowiązki profesjonalistom, którzy w Twoim imieniu będą zarządzać nieruchomością.

W ofercie obsługi najmu mieszkań znajdują się najważniejsze zadania takie jak:

 1. przygotowanie lokalu do wynajmu,

 2. publikacja ogłoszenia,

 3. kontakt z osobami oglądającymi mieszkanie i lokatorami,

 4. sporządzenie i podpisanie umowy,

 5. przekazanie i odbiór mieszkania,

 6. reprezentowanie właściciela w sprawach bieżących.

Kompleksowe podejście zapewnia Ci komfort – nie musisz przyjeżdżać na prezentację mieszkania ani na podpisanie umowy. Omija Cię też obowiązek odbierania telefonów od osób zainteresowanych ofertą. Nasza pomoc obejmuje też sprawy bieżącego utrzymania oraz kwestie formalne.

Dopracowana strategia i odpowiednie dopasowanie ceny wynajmu to czynniki, które pozwalają zmaksymalizować Twoje zyski. Dbamy o to, by cena wynajmu nieruchomość była konkurencyjna na rynku. Na bieżąco śledzimy zmieniający się rynek i na tej podstawie prowadzimy obsługę wynajmu krótkoterminowego w Gdańsku, by zapewnić naszym klientom lokatorów nawet poza sezonem.

Jakie działania obejmuje obsługa wynajmu mieszkań?

Nasza firma zajmuje się profesjonalną obsługą wynajmu w Gdańsku. Do naszych obowiązków zaliczają się wszystkie prace związane z zarządzaniem lokalem.

Przygotowanie mieszkania pod wynajem

Na samym początku możemy zająć się przystosowaniem mieszkania na wynajem, jeśli stan nieruchomości tego wymaga. Współpracujemy z doświadczonymi ekipami remontowymi, architektami i dekoratorami wnętrz. Ten etap pozwala na zwiększenie wartości lokalu. Takie przygotowanie ma duże znaczenie dla końcowego efektu i sukcesu w zarządzaniu wynajmem w Gdańsku.

Sesja zdjęciowa do ogłoszenia i profesjonalna obsługa najmu

Po odświeżeniu mieszkania zrobimy specjalną sesję zdjęciową. Potencjalnego klienta należy odpowiednio zachęcić do skorzystania z oferty. Jest to niezwykle istotny etap obsługi wynajmu mieszkań w Gdańsku.

Przygotowujemy i opublikujemy ogłoszenie, które pomoże wyróżnić lokal na rynku nieruchomości na wynajem. Na fotografiach wyeksponujemy jego największe zalety. Doskonale wiemy, jakie informacje są cenne dla potencjalnych najemców i potrafimy wykorzystać tę wiedzę w praktyce!

Zarządzanie wynajmem mieszkań – kontakt z najemcą

Osoby chętne do obejrzenia lokalu będą kontaktować się z naszymi pracownikami. Sporządzimy w Twoim imieniu umowę najmu, wydamy lokal najemcy i odbierzemy go po zakończeniu wynajmu. Profesjonalna i kompletna obsługa najmu nieruchomości zdejmie z Twoich barków te czasochłonne obowiązki.

Będziemy na bieżąco weryfikować, czy wszystko przebiega tak, jak powinno. W razie wątpliwości, problemów, awarii i konfliktów pozostajemy do dyspozycji wszystkich zainteresowanych stron.

Zarządzanie wynajmem mieszkań w Gdańsku często wymaga pełnego zaangażowania, dlatego gwarantujemy dostępność naszych pracowników. Nasza firma będzie Twoim przedstawicielem w kontaktach z najemcą, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i uniknąć sytuacji, w których będziesz zobowiązany do przyjazdu na miejsce.

W jakich sytuacjach sprawdza się obsługa wynajmu?

Nabycie nieruchomości w celu jej wynajmowania to jeden z lepszych sposobów na zainwestowanie pieniędzy. Jednak nie każdy ma wiedzę, doświadczenie lub chęci, by skutecznie zarządzać lokalem.

Wielu ludzi decyduje się na powierzenie zadania obsługi wynajmu firmom zewnętrznym z przyczyn takich jak brak czasu lub czynniki finansowe. Zarządzanie apartamentami nad morzem często okazuje się być dość kłopotliwe w praktyce. Jeśli np. mieszkasz w Krakowie, a dysponujesz mieszkaniem na wynajem w Gdańsku, podróż między tymi dwoma lokalizacjami zajmie Ci sporo czasu i będzie generować spory koszt.

Dlaczego warto skorzystać z obsługi wynajmu mieszkań w Gdańsku?

Być może zastanawiasz się, czy zlecenie firmie zewnętrznej opiekę nad Twoim lokalem to dobry pomysł. W końcu zarządzanie mieszkaniami na wynajem w Gdańsku nie należy do prostych zadań. Dokładamy jednak wszelkich starań, by sumiennie wywiązywać się z powierzonych nam obowiązków.

Jak działamy w imieniu właścicieli mieszkań?

W kontaktach z potencjalnymi najemcami reprezentujemy interesy właścicieli mieszkań tak, by zapewnić im maksymalną ochronę. Wszystkie umowy konstruowane są zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Dbamy też o pozostałe formalności związane z wynajmem – pozostajemy w kontakcie z urzędami i spółdzielniami mieszkaniowymi.

Nieuczciwy lub problematyczny najemca – prewencja i rozwiązywanie sporów

Z nami nie musisz martwić się o to, że w Twoim mieszkaniu pojawi się kłopotliwy lokator, ponieważ w razie potrzeby mamy narzędzia do sprawdzenia jego uczciwości. Weryfikujemy potencjalnych najemców we współpracy z zewnętrznym audytorem. Dzięki obsłudze apartamentów w Gdańsku możesz mieć pewność, że Twoje mieszkanie zostanie wynajęte osobom wiarygodnym.

Pilnujemy, by postanowienia umowy były przestrzegane. W razie stwierdzenia uszkodzeń mieszkania spowodowanych przez lokatora zobowiązujemy go do finansowej rekompensaty, jednocześnie bezzwłocznie likwidujemy szkodę. Sprawdzamy też, czy najemcy regularnie uiszczają opłaty związane z wynajmem mieszkania. Zawsze tak ustalamy wysokość czynszu, by zapewnić ciągłość wynajmu i zmaksymalizować zysk.

Skorzystaj z naszego wsparcia i zyskaj więcej czasu dla siebie! Profesjonalna obsługa wynajmu pozwoli Ci czerpać korzyści z wynajmu, jednocześnie minimalizując Twoje obowiązki!

Złapmy kontakt!

Jeśli chcesz w prosty sposób zacząć zarabiać na wynajmie, skontaktuj się z nami!
Napisz do nas, a my wrócimy do Ciebie z odpowiedzią, aby przedstawić Ci konkretne możliwości biznesowe.
1
Krok 1
2
Krok 2
3
Krok 3
Czy posiadasz mieszkanie, które chciałbyś zacząć wynajmować?*
Który element z naszej oferty Cię zainteresował?*

Podziel się z nami swoim kontaktem, a my umówimy się z Tobą na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację.

*okienka oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia

Przesyłając do nas formularz, wyrażasz zgodę na jednorazowy kontakt z konsultantem Prostego Wynajmu. Obiecujemy, że nie otrzymasz dodatkowych wiadomości czy połączeń, ponieważ nie prowadzimy marketingu e-mailowego ani telefonicznego. Twoje dane osobowe przetwarzamy zgodnie z wymaganiami stawianymi przez RODO. Więcej na ten temat możesz poczytać w naszej polityce prywatności.

2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Zapoznaj się z polityką prywatności Google oraz zasadami korzystania z usług Google.

Szukasz noclegu w Trójmieście?

Sprawdź wolne apartamenty w naszym systemie rezerwacyjnym!